RADEKtor Lopez

Niedoszły profesor doktor magister Radosław Kowalski vel Lopez, herbu żadnego. Urodzony dawno temu roku panieńskiego 1983, pochodzący ze stołecznej wsi Lipiny, zamieszkały obecnie w Gumowie [tu potrzebne źródło (naprawdę, nie ma żadnej rzeki)].

Nadworny (i wewnątrz też) skryba w kraju miłościwie nam panującego Jego Naczelnej Mości. Wedle zachowanych źródeł autor zwojów znad sławetnego grodu ciechanowskiego o niewiele mówiącym tytule „Znaleźć Wyjście”. Z racji nikczemnej ilości dukatów uzyskanych za swe rękopisy, odrabiający pańszczyznę jako kronikarz i dziejopisarz (pot. pismak) w międzynarodowej sławy periodyku o zasięgu lokalnym, znanym jako Tygodnik Grodu Ciechanowskiego. W swej twórczości dewiant i dziwak, albowiem lubujący się w opisach zbrodni, której okoliczności „ryją banię” (przyp. aut.) lub też satyrach opartych na poczuciu humoru, którego nikt nie rozumie. Istnieją poszlaki co do jego działalności kuglarskiej na scenach amfiteatrów.

Nauki podstawowe pobierający w Ościsłowie, by potem ekonomiczne przyjąć w Drugim Collegium grodu ciechanowskiego i na Uniwersytecie Nauk Gospodarskich tamże. Jak się okazało, przyjąwszy owe nauki niepotrzebnie, inną drogą polazł.

W związku małżeńskim, ku zdziwieniu bliskich, pozostający i dziatków płci niewieściej dwoje, ku rozpaczy ich, wychowujący. Do dwóch ogromnych rodów, Kowalskich i Walczyńskich należywszy, imię ich szlachetne narusza nieustannie produkcją swych treści.

Lubujący się w naukach i dziedzinach wszelakich, od alchemii i astronomii począwszy, poprzez dzieje przodków, sztukę rządzenia, studiowanie ksiąg wieszczów aż po piłkę kopaną, obrazy ruchome i dzieła szarpiących druty trubadurów. Człowiek renesansu, jednakowoż we wszystkim średni(owieczn)ej wiedzy.

Przypis:
Wedle cyrulików – osobowość mnoga. Natenczas ujawnione jaźnie, obok Lopez’a zwykłego, to RADEKtor Lopezwujek LopezWielki Prorok Lopezsatyryk Lopezrerzyseż LopezRadAktor Lopez i heretyk Lopez. Dotychczas trwają spory, która z tożsamości jest rzeczywistym autorem zwojów ZW.

 

Bibliografia:

Mark Z. „Żywot Lopez’a”
Mark Z. „Lopez: Dzieła zebrane”
Mark Z. „Lopez: Zbiór obrazów nieruchomych”
Larry P., Sergey B., Sundar P. „Lopez: Zbiór obrazów ruchomych”
Jack D., Elon M. „Tako rzecze Lopez”
Zhang Y., Liang R. „Lopez’a krótki metraż”

Obrazy z dysputy Lopez’a ze złem, zbiory Księgozbioru grodu Ciechanów
Ruchome obrazy z dysputy zła z Lopez’em, zbiory zła

Zapiski z dysputy z Lopez’em, „Wieści grodu glinojeckiego” a.d. 1/2020

Obrazy z dysputy z Lopez’em , zbiory Izby Kultury grodu Glinojeck
Ruchome obrazy z dysputy z Lopez’em, zbiory Izby Kultury grodu Glinojeck
Obrazy z dysputy z Lopez’em, zbiory Księgozbioru grodu Chotum
Obrazy z dysputy z Lopez’em, zbiory Księgozbioru grodu Warszawa-Wawer
Obrazy z dysputy z Lopez’em, zbiory Karczmy Izby Kultury grodu Ciechanów
Obrazy z dysputy z Lopez’em, zbiory I-go Collegium grodu Ciechanów

 

%d bloggers like this: